Tarım

Tarım alanında üretimin ülkemiz açısından önemini biliyoruz. Verimli üretim için gerekli teknoloji ve alt yapı çalışmalarını sürekli takip ederek geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz.

Tarım arazilerini en verimli şekilde kullanmayı amaç edinerek, verimlilik konusuna büyük önem vermekteyiz.

Açık tarım alanlarında Arpa ve Buğday üretiminin yanı sıra hayvan yemi olarak Yonca ve Mısır gibi ürünler yetiştirmekteyiz.

Hayvancılık

Hayvancılık alanında ülkemizin kırmızı et ihtiyacına çözüm üretmek, katkı sağlamak amacıyla Büyükbaş hayvancılığa büyük önem vermekteyiz. Modern besihanemiz ile kaliteyi ve verimi en üst seviyelere çıkarmak için sürekli çalışıyoruz.

Büyükbaş hayvanların yemi ve ağırlıkları sürekli takip edilerek gelişimi gözlenmektedir. Yeterli ağırlığa geldikten sonra kesime gönderilen hayvanların yerini hemen yanileri almaktadır.

Ayrıca hayvanlarımızın bir yıl boyunca yiyeceği yemler kendi üretimimiz olan Arpa, Buğday, Yonca ve Buğday Samanı ile sağlanmaktadır.

Organik Hayvan Gübresi

Büyükbaş Hayvanlardan elde edilen Organik Hayvan Gübresi tarım arazilerinde verimi arttırmak için kullanılmaktadır.

Hem katı hem de sıvı hayvan gübresi tarım alanlarına uygulanmakta, bu arazilereden maksimum verim sağlanmaktadır.

Hayvan gübresi elde etmek için besihanemizde otomatik sistem bulunmaktadır.

Seracılık

Sera üretiminde yayla seracılığının gelişmesine katkı sağlamak amacıyla bölge halkına örnek ve öncü bir işletmeyiz.

Bu alanda Sera üretimi yaparak yayla seracılığını geliştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Seralarımızda genellikle domates üretimi yapılmaktadır. Bazı seralarda salatalık ve biber yetiştiriciliği de uygulanmaktadır.

Sera üretiminde yeni teknolojileri ve gelişmeleri yakından takip ederek tesisimizin üretim kalitesini ve kapasitesini arttırmaya çalışıyoruz.